Maty-grzewcze---kompendium-wiedzy

Opinie o ogrzewaniu podłogowym

Instalacje grzejne ukryte pod podłogą zdobywają coraz większą popularność. Już teraz wielu deweloperów proponuje takie rozwiązanie jako domyślne. Również w nowo powstających domkach jednorodzinnych tzw. podłogówka wypiera tradycyjne sposoby ogrzewania. Nawet mieszkańcy starszego budownictwa często decydują się na kosztowne przerobienie naściennej instalacji na podłogową. Czy faktycznie warto ogrzewać mieszkanie w taki sposób? Odpowiedzi na to pytanie najlepiej poszukać wśród opinii użytkowników podłogówek. To oni przecież wiedzą najlepiej, czy taki system się sprawdza i czy spełnił ich oczekiwania.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne – opinie

Do najczęściej wybieranych instalacji należą elektryczne, które zdobywają raczej dobre opinie użytkowników. Wśród ich zalet najczęściej wymienia się łatwość montażu, bezobsługową pracę oraz dużą efektywność cieplną. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie podkreślają wygodę oraz komfort użytkowania. Niestety, w kwestii takiej, jak elektryczne ogrzewanie podłogowe opinie negatywne również się zdarzają i z reguły dotyczą wysokich kosztów eksploatacji. Najmniej narzekają osoby, które pozyskują energię z własnej instalacji fotowoltaicznej. W takim przypadku wydatki na ogrzewanie znacząco się zmniejszają, Według użytkowników łączących elektryczną podłogówkę z fotowoltaiką, użytkowanie tej pierwszej instalacji wynosi ich jeszcze mniej, niż gdyby mieli korzystać z tradycyjnych grzejników na ścianach. Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe elektryczne, opinie obalają też wiele innych powszechnych mitów, dotyczących nie tylko kosztów utrzymania, ale też samej funkcjonalności. Większość użytkowników jest ze sobą zgodna w kwestii tego, że podłoga wcale nie nagrzewa się zbyt mocno, co rzekomo miałoby negatywnie wpływać na ich samopoczucie i zdrowie. Jak wynika z opinii o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym, ciepło rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu, a jego wysokość można łatwo kontrolować.  Negatywne opinie zazwyczaj dotyczą budynku nie spełniających aktualnych norm obowiązujących w budownictwie. Ogrzewanie podłogowe nie jest dobrym system dla domów o dużych zapotrzebowaniu energetycznym.

Maty elektryczne podłogowe – opinie

W przypadku podłogówek często mówi się też o tym, że tego typu instalacje można kłaść jedynie w nowym budownictwie, ze specjalnie przygotowaną wylewką. Dostosowanie starszych budynków do takich instalacji wymagałoby bardzo dużej ingerencji w konstrukcje. Nie brakuje jednak opinii osób, które podczas wymiany podłogi zdecydowały się na stosunkowo mało inwazyjne i niewymagające specjalnej posadzki maty grzewcze elektryczne. Opinie na ich temat są z reguły bardzo pozytywne. Wielu użytkowników chwali bardzo szybki czas reakcji. Podłogówka elektryczna tego typu nagrzewa się znacznie szybciej od instalacji, które jako nośnik ciepła wykorzystują wodę lub powietrze. W kwestii takiej, jak maty grzewcze pod panele, opinie bardzo często wskazują także na dużo prostszy montaż, niż w przypadku pozostałych rodzajów ogrzewania podłogowego. Część użytkowników przyznaje, że zdecydowało się na taką podłogówkę z braku możliwości poprowadzenia innej instalacji albo po prostu dla swojej wygody.

Ogrzewanie podłogowe – opinie użytkowników

Niezależnie od rodzaju podłogowego ogrzewania, opinie zazwyczaj wskazują na bardzo dużą estetykę takiego rozwiązania. Cała instalacja jest schowana pod panelami, płytkami lub inną podłogą, dzięki czemu w pomieszczeniu jest więcej przestrzeni i łatwiej utrzymać porządek. Jak wspominają użytkownicy, tradycyjnie grzejniki ograniczały im możliwości aranżacji wnętrza, a osadzający się na nich kurz był często trudny do usunięcia. Można zatem powiedzieć, że ogrzewanie podłogowe w opiniach użytkowników prezentuje się bardzo dobrze, a licznych korzyści płynących z takiego rozwiązania nie da się podważyć. Oczywiście, opinie o ogrzewaniu podłogowym wspominają też o pewnych wadach, związanych głównie z kosztami użytkowania oraz pewnymi trudnościami z montażem. Jednak żadne rozwiązanie nie jest idealne, a jeśli chodzi o podłogowe ogrzewanie, opinie wyraźnie wskazują na przewagę zalet nad wadami. Kierując się zatem zdaniem użytkowników, należałoby powiedzieć, że zdecydowanie warto zdecydować się na taki sposób ogrzewania domu lub mieszkania.

Comments are closed.