Idealna-temperatura-w-każdym-z-pomieszczeń

Idealna temperatura w każdym z pomieszczeń

Termoregulatory oferowane przez firmę TERMOFOL służą utrzymaniu optymalnej temperatury w każdym pomieszczeniu wyposażonym w ogrzewanie płaszczyznowe w domu czy mieszkaniu klienta. Praca tych urządzeń ma charakter niezależny, co oznacza, że użytkownik może sam zdecydować, jaka będzie najwłaściwsza temperatura w salonie, jak w sypialni, a jaka na przykład w kuchni. System cechuje się eleganckim wykonaniem i nowoczesnym designem, a także pełną funkcjonalnością objętą gwarancją producenta. Domownicy mogą regulować zmiany temperatur w pomieszczeniach zgodnie ze swoimi preferencjami, co poprawia ich komfort życia. Tryby ogrzewania można dostosować do różnych rytmów dobowych albo tygodniowych, nie martwiąc się o wzrosty czy spadki temperatury w czasie snu czy podczas weekendowego wyjazdu na działkę. Folia grzewcza TERMOFOL zapewni optymalizację kosztów ogrzewania skuteczniej niż system centralnego ogrzewania.

Gwarancja i jakość serwisu

Specjaliści z firmy TERMOFOL zainstalują system grzewczy w Twoim domu, wyposażając go od razu w czujnik podłogowy, który poinformuje o ewentualnych awariach czy innych problemach i da podstawę do bezproblemowego serwisu systemu grzewczego. Odczyt danych przez nasz komputer sprawi, że będziesz mógł szybko liczyć na niezbędną pomoc w każdej sprawie.

Prosty i ekologiczny montaż

Montaż systemu grzewczego jest prosty i przyjazny dla środowiska, nie emituje szkodliwych substancji i może być z łatwością zdemontowany bez konieczności naruszania połączeń elektrycznych. W przypadku chęci tapetowania pomieszczeń z łatwością będziesz mógł czasowo wyłączyć funkcjonalność systemu, by następnie ją przywrócić. Do każdego termostatu firma TERMOFOL dołącza osłonę w celu ochrony puszki podtynkowej.

Zdalna kontrola systemu

Dzięki najnowszym rozwiązaniom firma TERMOFOL gwarantuje łatwą szansę zdalnej kontroli pracy systemu grzewczego. Zakup termoregulatorów z serii WiFi daje użytkownikowi możliwość zmiany temperatury z dowolnego miejsca, w którym się on znajdzie w danym momencie. Proponowana nowinka technologiczna bazuje na komunikacji sterownika z aplikacją zainstalowaną w telefonie użytkownika systemu grzewczego. Interfejs aplikacji jest przyjazny i pozwala z łatwością zmienić główne parametry pracy obsługiwanego systemu grzewczego. Przykładowe funkcje zawarte w aplikacji to ustawianie harmonogramu, udostępnianie systemu innym użytkownikom, czy sprawdzenie ustawień serwisowych. Instalując aplikację na swoim smartfonie będziesz miał możliwość na bieżąco sprawdzić różne funkcje pracy zakupionego systemu grzewczego.

Głosowa zmiana parametrów pracy systemu

Idąc za potrzebami swoich klientów firma TERMOFOL zaoferowała im możliwość głosowych zmian parametrów pracy systemu grzewczego. Sterowniki zawarte w termostatach z serii WiFi pozwalają połączyć się z urządzeniami Amazon Echo, Alexa, czy Asystentem Google, dzięki czemu użytkownik może kontrolować pracę systemu grzewczego przy pomocy komend głosowych. W oczywisty sposób wzmacnia to komfort obsługi takiego systemu.

Sposób odczuwania temperatury to bardzo indywidualna i subiektywna kwestia. Ta sama ilość stopni Celsjusza dla jednych będzie w sam raz, a dla innych okaże się zbyt niska lub za wysoka. Nie mniej jednak często mówi się o temperaturze pokojowej. Wspomina się o niej chociażby w kontekście pieczenia ciasta, gdzie przed przystąpieniem do prac należy ogrzać wszystkie składniki do tego właśnie poziomu. A zatem, ile wynosi temperatura pokojowa? Pod tym pojęciem rozumie się optymalne warunki do codziennego funkcjonowania, zarówno bez konieczności zakładania dodatkowych warstw ubrań, jak i poczucia przegrzania. Temperatura w pomieszczeniach ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz wydajność. Przyjmuje się, że minimalna temperatura w mieszkaniu nie powinna wynosić poniżej 15, a maksymalna – powyżej 25 stopni Celsjusza, natomiast za optymalne warunki uważa się przedział 18-22°C. O wiele łatwiej utrzymać go zimą, z pomocą nowoczesnych regulatorów ogrzewania, niż latem, gdy panujące na zewnątrz upały wpływają na podwyższenie temperatury w mieszkaniu.

Czy w każdym pomieszczeniu powinna być taka sama temperatura?

Wyjaśniliśmy już, ile wynosi temperatura pokojowa. Z pewnością pomoże to w zapewnieniu optymalnych warunków w mieszkaniu. Warto jednak dodać, że termoregulatory firmy Termofol pozwalają na ustawienie temperatury niezależnie w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze przystosowanie przestrzeni w zależności od ich charakteru oraz własnych potrzeb. Nie ma natomiast żadnego uzasadnienia, by całe mieszkanie ogrzewać równomiernie, narażając się na wyższe rachunki. W salonie, jadalni oraz pozostałych dziennych przestrzeniach wypoczynkowych zaleca się temperaturę ok. 20-22°C. Organizm nie ma tam wiele okazji do wytwarzania energii, dlatego chłodniejsze warunki mogłyby okazać się niekomfortowe. Z kolei w kuchni, gdzie jest się w ruchu, a dodatkowe ciepło wytwarza kuchenka lub piekarnik, optymalna temperatura pokojowa wynosi ok. 19°C. Jeszcze niższą, w granicach 17-18°C, powinniśmy utrzymać w sypialni, ponieważ z reguły i tak śpi się pod przykryciem, a zbyt wysoka temperatura nie sprzyja regeneracji.

Jaka jest optymalna temperatura pokojowa dla dzieci?

Osobną kwestię stanowi ustawienie właściwiej temperatury w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci. Szczególnie gdy w mieszkaniu ma pojawić się noworodek, domownicy zmieniają swoje zwyczaje. Nie zawsze jednak postępują według aktualnych zaleceń, kierując się radami starszych pokoleń, zalecających podkręcenie ogrzewania, aby dziecko się nie przeziębiło. Tymczasem zbyt wysoka temperatura może powodować nie mniej poważne konsekwencje. Optymalna temperatura w domu z noworodkiem to ok. 21°C w ciągu dnia oraz o jeden, dwa stopnie mniej nocą. Cieplej powinno być natomiast podczas kąpieli – należy zadbać o temperaturę w granicach 24-26°C i poczekać z jej zmniejszeniem do całkowitego wyschnięcia noworodka. W przypadku starszych dzieci nie trzeba stosować żadnych specjalnych zasad. Maksymalna i minimalna temperatura w mieszkaniu powinna być podyktowana ich indywidualnym odczuciem, podobnie jak u dorosłych.

Comments are closed.